۲۸ شهریور ۱۳۸۸

بازداشت برادر همسر ابطحی، بازداشت علی پیرحسینلو و همسرش فاطمه ستوده

http://www.bbc.co.uk/go/wsy/pub/email/ft/-/persian/iran/2009/09/090917_ir88_mousavinejad_abtahi.shtml

بنا بر گزارش هایی از ایران مهدی موسوی‏نژاد، بردار همسر محمد علی ابطحی، معاون پیشین محمد خاتمی در منزل خود بازداشت شده است. یکی از بستگان آقای موسوی نژاد خبر بازداست او را تائید کرده است.
او طلبه ای 27 ساله است که در حوزه علمیه قم مشغول به تحصیل است. هنوز خبری از علت دستگیری او یا توسط چه کسانی بازداشت شده در دست نیست.
محمد علی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز و از مشاوران مهدی کروبی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری بازداشت شد و همچنان در زندان به سر می برد.
روز گذشته نیز مهدی محمودیان و حسین نورانی نژاد دو عضو جبهه مشارکت ایران اسلامی و همچنین مهدی میردامادی، فرزند محسن میردامادی، دبیر کل این جبهه که همچنان در زندان به سر می برد، بازداشت شده اند.
به گزارش وبسایت های نزدیک به اصلاح طلبان خانواده میردامادی گفته‌اند که مهدی میردامادی در ساعت سه صبح روز پنجشنبه در منزل شخصی اش با حکم دادستانی بازداشت شده و ماموران منزل او را تفتیش کرده اند.
گفته می شود که حسین نورانی نژاد، رئیس کمیته اطلاع رسانی جبهه مشارکت ایران اسلامی چهارشنبه شب در منزل یکی از دوستانش بازداشت شده است.
بیشترین تعداد بازداشت شدگان پس از انتخابات در میان گروه های اصلاح طلب به جبهه مشارکت ایران اسلامی مربوط می شود.


http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2009/09/090917_bd_arrests.shtml
در ادامه بازداشت فعالان سیاسی مخالف دولت در ایران، روز پنجشنبه 26 شهریور 1388 خبر رسید که علی پیرحسینلو، عضو جبهه مشارکت و از فعالان ستاد میرحسین موسوی، به همراه همسرش فاطمه ستوده بازداشت شده است.

پایگاه های خبری وابسته به مخالفان دولت در ایران خبر داده اند که ماموران امنیتی روز پنجشنبه به خانه آقای پیرحسینلو رفته و بعد از سه ساعت تفتیش منزل، او را به همراه همسرش خانم ستوده بازداشت کرده اند.

به گزارش این پایگاه های خبری، ماموران بازداشت کننده، اتهام آقای پیرحسینلو را اقدام علیه امنیت ملی و اتهام خانم ستوده را معاونت در اقدام علیه امنیت ملی ذکر کرده اند.

در یکی دو روز گذشته موج جدیدی از بازداشت چهره های عموما جوان نزدیک به جبهه مشارکت آغاز شده است. چهارشنبه شب حسین نورانی نژاد، رئیس کمیته اطلاع رسانی جبهه مشارکت، و بامداد پنجشنبه مهدی میردامادی، پسر محسن میردامادی دبیرکل زندانی جبهه مشارکت، بازداشت شده بودند.

همچنین روز پنجشنبه خبر بازداشت مهدی موسوی نژاد، برادر همسر محمدعلی ابطحی، و مهدی محمودیان، عضو کمیته اطلاع رسانی جبهه مشارکت و از فعالان حقوق بشر، منتشر شده بود.

در روزهای گذشته همچنین سه نوه ایت الله منتظری و پسر حسن موسوی تبریزی، دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم، به همراه فرزندان دو نفر دیگر از روحانیون اصلاح طلب در شهر قم بازداشت شده بودند.

احمد منتظری، فرزند آقای منتظری، در گفتگو با بی بی سی فارسی دلیل بازداشت پسرانش را دلیل شرکت در تجمعی در مقابل بیت آیت الله صانعی در شب قدر اعلام کرد.

فیاض زاهد، از اعضای حزب اعتمادملی به دبیرکلی مهدی کروبی، یکی دیگر از بازداشت شدگان روزهای اخیر است.